Petra Polievková

Psychiatrička Marcela Šoltýsová o psychickom zdraví detí: Je dôležité naučiť sa už v detstve rozpoznávať emócie, porozumieť im a zvládnuť ich

To, v akej kondícii je psychické zdravie dieťaťa, ovplyvňuje množstvo okolností. Širšia rodina, škola či komunita môžu svojím pôsobením pozitívne ovplyvniť psychiku dieťaťa. Ako to všetko funguje približuje detská psychiatrička Marcela Šoltýsová z detskej psychiatrickej ambulancie DFNsP v Banskej Bystrici.

Chystá sa vaše dieťa do prvej triedy? Potom by sa rozhodne malo vedieť orientovať v štruktúre slova

Predškolákov už v apríli čaká zápis do 1. ročníka základných škôl. Toho, čo by mal budúci prváčik zvládať, je pomerne veľa. Jedným z predpokladov je aj fonematické uvedomovanie. 

Kariérna poradkyňa M. Valicová: Začať sa venovať tomu, čo vás baví, sa dá kedykoľvek. Aj počas materskej

Michaela Valicová dnes pod značkou Kariérny kompas úspešne pomáha klientom, ktorí sa kariérne hľadajú. Tvrdí, že prispôsobiť sa okolnostiam neznamená vzdať sa snov o svojom povolaní.

Ako motivovať dieťa k pravidelnému logopedickému cvičeniu?

Úspešnosť rozvoja reči vášho dieťaťa si vyžaduje pravidelné domáce cvičenie. Nie vždy ide ale ľahko.

Joga pre deti – v čom spočíva jej čaro?

Súčasná doba ponúka rodičom a ich deťom nemálo aktivít. Svoje miesto si medzi nimi začína nachádzať aj joga pre deti. Koncept detského jogového cvičenia sleduje zlepšenie telesnej kondície, podporuje ďalší rozvoj motoriky, posilňuje svaly a podľa prívržencov tohto cvičenia je dokonca tréningom pre detský mozog.

Súrodenci v jednej triede – áno alebo nie?

Je výhodou, ak je mladší a starší súrodenec v jednej triede v materskej škole?

Rozvod, ktorý rodičov nerozdelí? Sú páry, ktoré dobrovoľne zostávajú v jednej domácnosti

Rozvod neznamená vždy zánik spoločnej domácnosti. K rozhodnutiu zostať naďalej žiť spolu aj po rozvode vedú bývalých partnerov rôzne dôvody. Jedným z nich sú aj deti.

Psychologička Petra Badániová: Neplánované tehotenstvo preverí silu vzťahu

Po potrate žena trpí, aj keď ním chcela zachrániť vzťah.