Bea Kováčová

Nepamätám sa na časy, kedy učitelia v škole iba učili

V prvé septembrové dni sa mi dostali do pozornosti články, ktoré hovoria o tom, ako v škole učitelia deti učia a nevychovávajú. Nie je to predsa ich práca. To majú robiť rodičia. Učitelia učia a iba upevňujú výchovu, čo rodičia deťom dali doma. Naozaj?

Facebook a iné sociálne siete bude pre mladšie deti ako 16 rokov bez súhlasu rodiča neprístupný

Na sociálne siete a podobné služby sa budú môcť na Slovensku prihlásiť iba deti staršie ako 16 rokov. Vyplýva to z nového zákona o ochrane osobných údajov, ktorý v stredu schválil parlament. Slovensko tak využije hornú hranicu, ktorú predpokladá nariadenie Európskej únie. Nové pravidlá začnú platiť na budúci rok v máji.

Učiteľ fyziky Jozef Smrek: Fyzika je vďačná a predovšetkým veľmi čestná. Ak človek pracuje, dočká sa výsledkov

Sú učitelia, ktorých si zapamätáte navždy, kvôli ktorým vás baví chodiť do školy a ktorí vo vás vzbudia lásku k tomu, čo učia. Jedným z takých učiteľov je aj fyzik Jozef Smrek z michalovského Gymnázia Pavla Horova. Len pred pár dňami za svoju prácu so študentmi získal Cenu Dionýza Ilkoviča 2017.

Otecko s dcérkou spievajú dojímavú pieseň o večnom priateľstve. Získali si už srdcia miliónov ľudí

4-ročnú Claire Ryann si s jej oteckom na internete pozrelo už niekoľko miliónov ľudí.

Keď nám jeden život nestačí

Lialo ako z krhly. Všade plno áut, kolóny, trúbenie. Bratislavský pondelok. Po chvíli sa nám konečne podarilo zaparkovať pred škôlkou. Opäť raz budem meškať. Dieťa na zadnom sedadle zatiaľ nič nevraví. Poslušne odopína pás a ťažko prepletá v gumákoch nôžkami popri mojej zrýchlenej chôdzi.

Mama, nebi svoje dieťa!

Milá mamička, stretla som ťa nedávno na ihrisku. Bol krásny slnečný deň a ihrisko bolo plné detí. Šantili a behali. Niektoré spievali a točili sa pritom na červenom kolotoči.

Rodičia, stále nechápete, že problém máme my?

Stála som v pondelok na námestí zaplnenom učiteľmi ako mama. Na chvíľu som sa v hluku zvonov a rapkáčov zahľadela na tmavú oblohu. Dážď mi neúprosne lial do tváre a mysľou mi prebehlo: „Snáď už aj nebesá nad týmto celým plačú?“

Nemôžeme mať všetko

Pozerala som sa na ňu v diaľke. Mala krásne telo a letné šaty na nej viali ako na anjelovi. Bola dokonale upravená. Jej vlasy, make-up, oblečenie. Jej dokonalosť bola fascinujúca.