Zuzana Grochalová

ANNAMÁRIA BALLOVÁ: O študijnom pobyte v Turecku, vynikajúcich učiteľoch, pašovaní nadváhy aj o rozchode

O tureckých pedagógoch a štúdiu turizmu na turecký spôsob, ale aj o návode, ako zadarmo preniesť batožinu nad hmotnosntým limitom, sme sa porozprávali so Slovenkou, ktorá si na štyri mesiace odskočila zo štúdií v Českej republike. V tureckom Çanakkale strávila letný semester cez program ERAZMUS.

Miroslava študuje v Indonézii tradičnú medicínu: Až tu som sa naučila skutočne spomaliť

O zvykaní si na horúce podnebie a zahaľovaní sa, ale aj o výuke miešania tzv. jamu nápojov, učiteľovi indonézštiny a mnohom inom prezradila v rozhovore slovenská študentka študujúca v Indonézii.

Program Pestalozzi: Aktuálna ponuka školení, nielen pre učiteľov, na Cyprus, do Lotyšska, Gruzínska a Nemecka

Pozrite si prehľad ponúk školení programu Rady Európy určeného na priebežný resp. ďalší odborný rozvoj pedagogických pracovníkov. Cestovné náklady, ubytovanie aj strava a ostatné pobytové výdavky sú účastníkom hradené.

Univerzity takmer vôbec nevyužívajú potenciál sociálnych médií na propagáciu, feedback študentov či krízové situácie

Slovenské školy stále podceňujú pri získavaní študentov silu sociálnych médií. Ako a kde majú školy vo svojom marketingu najväčšie rezervy?

Slovenka učí deti v africkom slume: Deti sa musia naučiť v škole všetko

Slovenka DANIELA FICOVÁ v Keni učila deti so špeciálnymi potrebami. Čo sa počas pobytu v Afrike naučila ona?

Slovák z Martina študuje na Sumatre: Po príchode na Sumatru som bol v šoku, ale časom sa dá zvyknúť na všetko

DÁVID MARKO z Martina získal štipendium na štúdium na Sumatre. Rozpráva o svojich zážitkoch a o tom, ako je svet v Indonézii doslova kultúrnym šokom.

Kamery na školách a v triedach - dobrý sluha a zlý pán

Ministerstvo školstva prichádza s myšlienkou monitorovania tried za účelom zvyšovania kvality vyučovania na školách. Tento krok však so sebou prináša množstvo otázok a diskusií, či môžu byť kamery používané vždy naozaj len s pozitívnou motiváciou, teda na zlepšovanie vzdelávania v školách a predchádzaniu násilia.

Detské letné univerzity 2017: Zo základných škôl rovno do univerzitných i parlamentných lavíc, laboratórií či divadla

Aj tento rok budú univerzity otvárať brány malým školákom. Už viete, čo budú vaše deti v lete robiť? Detské letné univerzity 2017 už spustili prihlasovanie. Pozrite si ich prehľad.