Eliška Herinková

Aj v online priestore sa dá z triedy budovať komunita

Dlhé mesiace izolácie si určite zanechali svoju daň najmä na deťoch, ktorých chýbajú sociálne kontakty. To, že svojich spolužiakov vidia len na obrazovkách však neznamená, že z triedy nemôže byť komunita. Existujú viaceré aktivity, ktoré vám pomôžu komunitu v triede vybudovať, ako napríklad spoločný výlet, filmový deň, či zdieľanie svojich úspechov.

Počet infikovaných detí prudko vzrástol. Analytici tvrdia, že deti teraz do škôl nepatria

Zastúpenie detí a mladých ľudí v počte nakazených sa neustále zvyšuje. Analytici preto radia neotvárať školy, ale počkať dva až tri týždne na zlepšenie situácie.

Otužovanie v ľadovej vode so sebou prináša viaceré benefity, ale má aj svoje riziká

Vyzerá to tak, že otužovanie je trendom posledných rokov. Okrem benefitov so sebou však prináša aj riziká a viacero základných pravidiel, ktoré by ste mali pre vašu bezpečnosť dodržiavať.

Ako naučiť deti myslieť ekologickejšie?

Deti majú chuť pomôcť spoločnosti, a preto nie je ťažké naučiť ich žiť ekologickejšie, napríklad aj tým, že ich zapojíte do práce v záhrade, alebo s nimi budete jazdiť aj verejnou dopravou a nielen autom.

Pijete denne kávu? Toto podľa vedy robí s vaším telom

Pitie kávy sa už dávno nespája so zvýšeným rizikom kardiovaskulárnych chorôb. Veda zistila, že pitie kávy nám ponúka množstvo benefitov v rôznych oblastiach, ako napríklad prevencia niektorých chorôb, zlepšený fyzický výkon, a mnohé ďalšie.

Ako počas online hodín udržať pozornosť žiakov? Skúste tieto tipy

Počas online vyučovanie je veľmi náročné udržať pozornosť žiakov. S týmto vám však môžu pomôcť rôzne hry, zapojenie žiakov do tvorby hodiny, alebo zmena štrúktury hodín z dlhých 45 minútoviek na viacero kratších úsekov.

Online vzdelávanie nefunguje ideálne ani u detí z bežných rodín, ktorým technológie nechýbajú. Prečo je to tak?

Pri online hodinách je náročné udržať pozornosť dieťaťa. Nie každé dieťa dokáže počúvať 40-minútový monológ učiteľa a udržať pozornosť. Pri online hodinách je potrebné zvážiť to, že každé dieťa má iné potreby, a tomu by malo byť prispôsobené aj vyučovanie.

Vitamín D je dôležitý pre našu imunitu a pomôcť môže pravdepodobne aj v boji s koronavírusom

​​​​​​​Vitamín D je známy ako vitamín, ktorý nám pomáha s imunitou a správnou funkciou kostí. Podľa viacerých štúdií však ľudia, ktorí trpia jeho nedostatkom, horšie znášajú aj ochorenie COVID-19.