Martina Baumann

Diskusie v karanténe: e-learning ako súčasť života v 21. storočí

Čo si o tom myslia odborníci a o čom by malo byť elektronické vzdelávanie? Diskusie v karanténe sa venujú aj tejto téme.

Na Technical Computing Camp-e získajú študenti inšpiráciu a zaujímavé kontakty

V poradí už 5. ročník stretnutia technických výpočtov a počítačových simulácii sa bude konať začiatkom školského roka. Podujatie tiež pre študentov, ale aj pre tých, ktorí sa chcú naučiť programovať Arduino alebo Raspberry pi, prípadne pre všetkých, ktorí uvažujú o založení startupu so zameraním na výskum a vývoj.

P. Pellegrini krstil knihu pre učiteľov informatiky Scratch Starter

Viac ako 2 500 základných škôl na Slovensku v týchto dňoch obdržalo knihu Scratch Starter, ktorú môžu učitelia používať na hodinách informatiky.

Začínajúce programátorky sa učili kódovať na Rails Girls Bratislava

Už po piaty krát sa konal bezplatný workshop pre dievčatá Rails Girls Bratislava, ktoré sa túžia stať programátorkami a zaujímajú sa o oblasť informačných technológií.

Nový edukačný web pre učiteľov KidsCodr

Vzdelávací portál KidsCodr je určený pre učiteľov, žiakov a deti. Od apríla tohto roku poskytuje kvalitne spracovaný obsah zameraný na výučbu základných princípov programovania, herného dizajnu a tvorby algoritmov.

Programovať sa učia už aj deti na základnej škole

Aj malé deti sa už môžu postupne učiť programovať. Na základných školách sa tak učia pomocou počítačovej hry GalaxyCodr, ktorú zvládnu aj deti od 7 rokov.

Sú slovenskí žiaci digitálne zruční?

Dnešné deti sú obklopené toľkými technológiami, že občas už môžeme mať aj problém ustriehnuť to, ako s nimi vedia narábať a či ich vedia využívať vo svoj prospech. Ak vlastní dieťa počítač a má prístup k internetu, nemusí to vždy skončiť len pri pozeraní videí, alebo hraní online hier, prípadne aktivitách na sociálnych sieťach.

ŠPORTtest otestuje dieťa fyzicky aj osobnostne a zistí, ktorý šport je pre neho najvhodnejší

Rodičia často zápasia s jednou otázkou a to ako najjednoduchšie zistiť, ktorý šport je pre dieťa najvhodnejší. Odborníci tvrdia, že ak v správnom čase podchytíme talent dieťaťa, zabezpečíme mu tým postupnú prípravu na danú aktivitu.