Eva Chmelíková

Prečo potrebujeme umenie pre zdravý vývoj dieťaťa?

Mnoho ľudí si myslí, že umelecký a emocionálny prejav je menej dôležitý ako ten logický. No je to skutočne tak? Akú rolu zohráva práve umenie v emocionálnom rozvoji dieťaťa?

Dieťa odmieta chodiť do školy

Určite si to pamätáte, že sa vám niekedy nechcelo ísť len-tak do školy. Čo ak má však dieťa k tomu skutočný dôvod? Vieme rozpoznať varovné signály, kedy sa už jedná o problém?

V Montessori základnej škole je vzdelávanie iné

Ak je cieľ cesty rovnaký, najdôležitejšou býva samotná cesta. Deti, ktoré sa učia na základnej škole prostredníctvom montessori metódy majú z učenia nielen radosť, ale ich vedomosti sú i trvácnejšie.

Zásady Montessori výučby na základnej škole

Montessori metódu väčšina z nás pozná z materských škôlok. Jej špecifické zásady pri vzdelávaní sa však aplikujú aj na základných či stredných školách.

Viete pomôcť dieťaťu pri adaptácii v škôlke?

Školský rok sa nezačína len pre prváčikov, ale otvárajú sa aj brány materských škôl, aby privítali svojich nových zverencov. Deti naučené mať rodiča vždy nablízku, si zrazu musia zvykať na nový režim.

Záhadná Montessori metóda

Keď som o Montessori počula po prvýkrát, myslela som si, že ide o ďalší módny výstrelok našej uponáhľanej doby, ktorý sľubuje zázračné výučbové metódy v praxi nestojace za nič.

Ako zvládnuť všetko naraz

Každý to poznáme. Milión povinností a tak málo času. Pri štúdiu, ale aj v živote, je dôležité vedieť si zatriediť svoj čas. Ponúkame vám výbornú pomôcku. Poďme si niečo povedať o metóde GTD alebo „Getting things done“ (Mať všetko hotové).

Učme sa pomocou myšlienkových máp

Nie je to tak dávno, možno niečo vyše roka, čo som prišla prvý krát do kontaktu s myšlienkovými mapami. Bola to pre mňa novinka a dnes veľmi ľutujem, že som na niečo také nenarazila skôr. Mohla som si mnohé uľahčiť. Teraz by som preto rada štúdium uľahčila vám.