Janka Horniaková

Ekopsychologička P. Gajdošociová: Liek na viaceré choroby existuje. Stačí chodiť von

Trávenie času v prírode znižuje úzkosť a stres u žiakov. Prieskumy navyše ukázali, že denne stačí aspoň jedna hodina aktívneho času v prírode a už sú viditeľné prvé zmeny.

Ekopsychologička P. Gajdošociová: S minimalizmom idú ruka v ruke hodnoty ako pokora a vďačnosť

Materializmus často súvisí s pocitom citovej prázdnoty, osamelosti a nenaplnenosti vo vzťahoch. Kde nájsť v živote balans poradí ekopsychologička, Patrícia Gajdošociová.

Materská dovolenka nie je pracovným hendikepom. Skúsenosti matiek môžu mať pre zamestnávateľa veľkú hodnotu

Matky, ktoré sa vracajú na trh práce po materskej majú vyššiu pridanú hodnotu pre svojho zamestnávateľa, než pred materskou. Získali nové zručnosti a skúsenosti. Majú perfektne zvládnutý time management, senioritu v rozhodovaní, aj multitasking. To je len zlomok z toho, čo matka získa na materskej „dovolenke“.

Zuzana Junková: Obnovenie intimity medzi partnermi po pôrode si vyžaduje čas, vzájomný rešpekt a otvorenosť

Muži o probléme mlčia, ženy ho cítia. Hnevajú sa a sú frustrované z toho, že sú prehliadané a ich partneri zostali po pôrode voči nim intímne chladní. Madonin komplex je problém, o ktorom sa verejne nehovorí a zostáva zatvorený za dverami spální.

Renáta Kočišová: Žena potrebuje mať po pôrode pocit, že v tom nie je sama

Dieťa nepotrebuje dokonalú matku. Navyše, byť perfektnou manželkou, matkou, partnerkou aj milenkou, už v 21. storočí nie je "in". Tak prečo si to tak veľa matiek zbytočne komplikuje a sú frustrované? Ako sa v tom nestratiť, poradí poradkyňa pre osobnosť a vzťahy, Renáta Kočišová.

Terapeut Ivo Kotek: Očakávania nemusia byť škodlivé, ak o nich s partnerom komunikujeme

Do vzťahu vstupuje asi každý s túžbou, aby sme našli pokojný prístav a aby nám vzťah vydržal. Ide len o ilúziu, alebo je naozaj možné udržať si jeden kvalitný vzťah až do smrti? A potom je tu aj ďalšia rovina. Očakávania a realita rodinného života, ktorá môže byť frustrujúca. Ako to všetko zvládnuť poradí Ivo terapeut Kotek.

Chceme mať rodinu, no zostať aj partnermi. Ako si udržať vzťah popri deťoch?

Rozhovor s terapeutkami Sylviou Navarovou a psychologičkkou Natáliou Vince.

Párový terapeut Ján Záskalan: Najhorším možným riešením vzťahovej krízy je zotrvávanie v tichu

Ján Záskalan, psychoterapeut a manželský a párový terapeut, pôsobí v Banskej Bystrici. Vo svojej praxi partnerom radí, ako z krízy von.