Janka Horniaková

Zuzana Junková: Obnovenie intimity medzi partnermi po pôrode si vyžaduje čas, vzájomný rešpekt a otvorenosť

Muži o probléme mlčia, ženy ho cítia. Hnevajú sa a sú frustrované z toho, že sú prehliadané a ich partneri zostali po pôrode voči nim intímne chladní. Madonin komplex je problém, o ktorom sa verejne nehovorí a zostáva zatvorený za dverami spální.

Renáta Kočišová: Žena potrebuje mať po pôrode pocit, že v tom nie je sama

Dieťa nepotrebuje dokonalú matku. Navyše, byť perfektnou manželkou, matkou, partnerkou aj milenkou, už v 21. storočí nie je "in". Tak prečo si to tak veľa matiek zbytočne komplikuje a sú frustrované? Ako sa v tom nestratiť, poradí poradkyňa pre osobnosť a vzťahy, Renáta Kočišová.

Terapeut Ivo Kotek: Očakávania nemusia byť škodlivé, ak o nich s partnerom komunikujeme

Do vzťahu vstupuje asi každý s túžbou, aby sme našli pokojný prístav a aby nám vzťah vydržal. Ide len o ilúziu, alebo je naozaj možné udržať si jeden kvalitný vzťah až do smrti? A potom je tu aj ďalšia rovina. Očakávania a realita rodinného života, ktorá môže byť frustrujúca. Ako to všetko zvládnuť poradí Ivo terapeut Kotek.

Chceme mať rodinu, no zostať aj partnermi. Ako si udržať vzťah popri deťoch?

Rozhovor s terapeutkami Sylviou Navarovou a psychologičkkou Natáliou Vince.

Párový terapeut Ján Záskalan: Najhorším možným riešením vzťahovej krízy je zotrvávanie v tichu

Ján Záskalan, psychoterapeut a manželský a párový terapeut, pôsobí v Banskej Bystrici. Vo svojej praxi partnerom radí, ako z krízy von.

Mnohé páry zažívajú po narodení dieťaťa nečakanú krízu. Vytráca sa blízkosť a sex je na bode mrazu

Deti menia kvalitu vzťahu a nestratiť seba a partnerstvo je niekedy doslova umením. Aj stabilnými vzťahmi môže príchod potomka do ich rodiny poriadne zamávať. Zákonite vzťah bude iný, s inou dynamikou aj hĺbkou. Prečo? Lebo nič už nebude také, ako predtým.

Veľa ľudí zápasí s fóbiou z voľného času. Trápi ich, že nič nerobia

Je to paradox tejto uponáhľanej doby. Ľudia si dnes nenachádzajú voľný čas a ani nevedia, ako s ním dobre naložiť. Na jednej strane je to veľký výkon, ktorý spôsobuje vyčerpanie a na strane druhej absentuje obnova energie. Toto všetko vedie k tomu, že vytúžený voľný čas vyvoláva nepríjemné pocity frustrácie alebo úzkosti.

Stravovať sa v lete zdravo a chutne je jednoduché. Čo odporúčajú odborníci?

Sezónne ovocie a zelenina, bez sladených nápojov a ťažkých jedál. Toto je ideálne stravovanie počas leta.