Danka Laciková

Jesenné riekanky

Jeseň je čas, kdy sa príroda okolo nás výrazne mení. Lístie na stromoch je farebnejšie a opadáva. Zvieratká sa ukladajú na zimný spánok. Dozrieva úroda. Je chladnejšie počasie. Riekanky sú výborná možnosť, ako deťom sprostredkovať tento meniaci sa svet.

5 tipov, ako podporiť tímovú prácu u detí v predškolskom veku

Približne od troch rokov dieťa začína tráviť viac času s vrstovníkmi. Spoločným časom v škôlke či na ihrisku trávi väčšinu svojho dňa. Učí sa veľa nových sociálnych zručností. Vedieť si požičať hračku alebo počkať, kým sa dohrá druhý, sú často neľahké úlohy. Sociálne zručnosti detí môžeme podporiť aj zábavnými tímovými aktivitami.

Pozitívne myslenie vám pomôže byť šťastnejšími rodičmi

V živote často vnímame udalosti okolo seba jednostranne. Ani v rodičovstve to nie je inak. Pozeráme sa na ne z jedného uhla pohľadu a väčšinou ich vnímame ako výhradne negatívne, alebo pozitívne. Vnímame ich čiernobielo.

V rodičovstve je dôležité vedieť si zachovať nadhľad. Máte ho?

Počas rodičovstva prichádza viacero ťažkých chvíľ. Náročné situácie zvyknú bývať práve tie, ktoré sa nás bezprostredne dotýkajú. Strácame pri nich nadhľad, pripúšťame si ich k telu. Narastá v nás pocit napätia, ktorý sa mení na smútok, či hnev.

Prekonajme svoj rodičovský strach

Ak rodič miluje svoje dieťa, úplne prirodzene sa o neho bojí. Chce ho ochraňovať a zabrániť, aby ho postretlo niečo zlé. Kedy treba zasiahnuť a dieťa chrániť a čo ešte môžeme dovoliť?

Letné riekanky pre deti

Leto začína a spolu s ním aj slnečné počasie. Deti sa budú užívať letné kúpanie sa a prázdninovú pohodu. Spoločne strávený čas na výlete, či pri cestovaní v aute, si môžete obohatiť o letné riekanky.

Tipy na letné aktivity s vodou a ľadom

Pred nami sú letné horúce dni. Budeme s deťmi tráviť veľa času vonku, pri vode, či na záhrade. Deti veľakrát nepotrebujú, aby sme im my dospelí vymýšlali aktivity. Stačí im málo a popustia uzdu svojej fantázii. Ak predsa len chceme deťom navrhnúť nejaké aktivity, tu je pár letných tipov.

Naučme deti nebáť sa robiť chyby a poučiť sa z nich

Súčasťou rodičovstva je aj chcieť pre svoje deti to najlepšie. Už od ich útleho veku sa o ne bojíme. Kde je ale tá správna hranica medzi ochraňovaním dieťaťa a možnosťou nechať ho zažiť vlastné chyby? A prečo je dobré robiť chyby? Čo potom, keď je dieťa smutné a plače?