Články: Pre študentov
O projekte

Kurz Šamanského Bubnovania

Organizátor kurzu: Remedios o.z.
Kurz Šamanského Bubnovania
Pridať medzi obľúbené Obľúbené
01.05.2016
Bratislava
ZŠ Ružová Dolina 29 (stretko pred Delfinom)
Kurzy prebiehajú každý mesiac. V rámci mesiaca prebieha viacero kurzov.
Prihlás sa
0 z 5
  0 ľudí hodnotilo tento kurz
Chcem hodnotiťO kurze
Klienti
Objednávka
Kontakt

Obsah kurzu

Na spoločnom bubnovani sa naučíme niečo o význame ticha v kontraste s úderom, o spojení so skupinou a naladení sa na toho druhého, o asertivite aj empatii. Odbúrame stres, podporíme rovnováhu medzi ľavou a pravou hemisférou. Potrénujeme si vlastnú koordináciu, zapojenie sa do kolektívu, jeho prirodzené vedenie či presadenie sa vlastným sólom. Potom, nájdeme v sebe šamana. Naučíme sa pracovať so zámerom, či podniknuť šamanskú cestu.. FB event: https://www.facebook.com/events/1361295923896762

Cieľ kurzu

Bubnovanie je vysoko liecivé a blahodárne pôsobí na centrálnu nervovú sústavu. Podobne ako pri športe sa počas neho vyplavujú dopamíny a endorfíny. Práve preto si napríklad v niektorých firmách pred poradami zamestnanci najprv zabubnujú. Aby si vyladili svoje vnútorné rytmy. Po bubnovacej rozcvičke sa vraj už ťažšie pohádajú. V skupine si v rámci cvičení vyskúšajú, že každý tón, či už hlasný, alebo tichý, má svoj význam v celkovej harmónii.

Už od pradávna naši predchodcovia poznali silu rytmického bubnovania, vďaka ktorému sa vedeli preniesť do ´inej´ reality, a komunikovať zo svetom duchov, zvieracím a rastlinným svetom. Bubon je jedným z najdôležitejších symbolov sily šamana. Je jeho silný spojenec používaný na liečenie, veštenie a privolávanie duchov, spojencov. Bubon má zásadné postavenie vo všetkých šamanských kultúrach. Je sprievodcom na ceste do skrytých realít, paralelných svetov, jeho zvuk nás nesie, lieči a prináša silu. Šamanské bubny a bubnovanie majú tú zvláštnosť, že ich zvuk a rytmus obsahuje množstvo spodných tónov a vibrácií, ktoré dokážu vyvolať zmenený stav vedomia. Zároveň sa zmení aj rytmus dýchania a tep ..

www.flamenco.sk

Cieľová skupina

Začiatočníci. Mierne pokročilí. Stredne pokročilí.

Lektori:

Daniel Godány

Kurz je spojený s pobytom:

áno

Zaujal ťa kurz? Máš na organizátora otázku, alebo chceš zistiť o ňom viac? Vyžiadaj si viac informácií.
  • Najrýchlejší spôsob ako kontaktovať organizátora
  • Všetky informácie sú zdarma

Vaše údaje

Meno*
Priezvisko*
Email*
Telefón*
Kraj
Pohlavie
Vaša otázka
Vyžiadať informácie zdarma
Vyžiadať informácie o kurze
Páči sa ti kurz? Povedz o kurze svojím priateľom.
Zdieľať na facebooku
 
 


Podobné kurzy

Ďalšie ponuky organizátora
Kurzy pre dospelých
Kurzy pre deti
Tábory
 
ŠPANIELČINA - kurz španielskeho jazyka
0 hodnotení

Základná gramatika a humorné konverzácie (A1-C2). Konkrétne témy sú určované vopred konzultovanými potrebami klienta. Mimické a posunkové kultúrne rozdiely. Intonácia a melόdia reči. Bonus: materiály..

Remedios o.z.
ANGLIČTINA - kurz anglického jazyka
0 hodnotení

ANGLIČTINA - Základná gramatika a humorné konverzácie (A1-C2). Konkrétne témy sú určované vopred konzultovanými potrebami klienta. Mimické a posunkové kultúrne rozdiely. Intonácia a melόdia reči...

Remedios o.z.
Kurz Flamenca a Rytmiky
0 hodnotení

Tanečný kurz (aj individuálne hodiny) vedený kvalifikovanými lektormi a umelcami. Po absolvovaní, možnosť vystúpenia s vlastným prejavom priamo počas koncertu skupiny Ponte Pardo. OBSAH:..

Remedios o.z.
Zobratiť všetky...