Ako prekonať syndróm vyhorenia
Organizátor kurzu: Albisa s.r.o.
Pridať medzi obľúbené
Obľúbené
17:00 - 19:00
Prihlás sa
O kurze
Kontakt
Obsah kurzu
Zažívate:
– Odpor, únavu a pokles výkonu v práci?
– Depresie a úzkosti?
– Poruchy pamäte, sústredenia, poruchy spánku?
– Telesné ťažkosti (trávenie, dýchanie, sexualita, srdce – cievy …)?
– Nespokojnosť a neschopnosť uvoľniť sa?
– Nadmerné užívanie návykových látok (alkohol, tabak, …)?
– Zníženie sebadôvery a poruchy v medziľudských vzťahoch?
Alebo ste už zo zamestnania kvôli vyhoreniu odišli?
Syndróm vyhorenia je stav úplnej psychickej i fyzickej vyčerpanosti, ktorý sa najčastejšie vyskytuje v profesiách, ktoré pracujú s inými ľuďmi. Alebo sú závislí na ich hodnotení.
Najdôležitejším činiteľom pri vzniku vyhorenia je chronický negatívny stres vychádzajúci z pracovnej činnosti, ku ktorému sa môže pridružiť záťaž z osobného života.
Moje prvé vyhorenie Vo svojom živote som zažil dve vyhorenia. Prvé v pozícii riaditeľa marketingu Linde Technoplyn v Prahe, druhé v pozícii kouča na Slovensku.
Pri prvom vyhorení sa u mňa skombinovali tri negatívne faktory – v priebehu jedného roka dramatický rozvod, prepustenie z riaditeľskej funkcie a smrť otca.
Dostal som sa do stavu totálneho vyhorenia, kedy sa mi nechcelo robiť vôbec nič, nič pre mňa nemalo zmysel. V Prahe ma už nič nedržalo a tak som sa vrátil na Slovensko.
V stave totálneho vyhorenia som sa nachádzal asi pol roka. Po pol roku ma od televízora zodvihla otázka – Čo som urobil zle, že sa môj mega úspešný život v Prahe zrútil ako domček z karát?
K riešeniu svojej situácie som sa postavil ako vedec (vyštudoval som vedecký smer mikrobiológiu): Zhromaždiť informácie, roztriediť informácie, vyvodiť zákonitosti a vytvoriť pracovný postup, ako tú situáciu riešiť.
Moje skúmanie ma priviedlo k štúdiu zvládania stresu, zvládania emócií a ku koučovaniu. Postavil som sa opäť na nohy a začal som sa venovať koučovaniu a emočnému odblokovaniu profesionálne.
Moje druhé vyhorenie Po šiestich rokoch som ako kouč znova vyhorel. Obdobie môjho úplného vyhorenia a nechuti pokračovať v koučovaní trvalo asi 2 týždne. A priviedlo ma k radikálnemu rozhodnutiu, ktoré som si predtým nevedel vôbec predstaviť – skončil som s koučovaním.
Namiesto toho som sa vrátil do manažérskej funkcie ako externý riaditeľ marketingu.
Neskôr som na základe svojich skúseností začal školiť manažérov a zamestnancov o motivácii, komunikácii a zvládaní stresu. A vrátil som sa ku koučovaniu.
Svoje skúsenosti s prekonávaním svojho vyhorenia, aj vyhorenia mojich klientov som zhrnul do webinára „Ako prekonať Syndróm vyhorenia“.
Zoznámite sa tam s piatimi faktormi, ktoré buď vyhorenie spôsobujú, alebo nám vyhorenie pomôžu prekonať:
1. Ako sa cítime.
2. Ako súťažíme.
3. Ako myslíme.
4. Čo robíme.
5. Ako nás ovplyvňujú vzťahy.
Všetkých týchto päť faktorov navzájom súvisí a navzájom sa podporujú. Ak sa pokúsite zmeniť iba jeden, alebo niekoľko z týchto faktorov, ostatné faktory vás do vyhorenia stiahnu naspäť. Alebo vám zabránia dostať sa späť do bývalej formy.
Prednáša RNDr. Alexander Birčák:
Manažérsky kouč a školiteľ.
Bývalý riaditeľ marketingu vo Wüstenrote v Prahe, predseda predstavenstva Sokolovských strojíren, riaditeľ marketingu Linde Technoplyn v Prahe a poradca generálneho riaditeľa České podnikatelské pojišťovny v Prahe.
V r. 2013 založil pobočku rečníckeho klubu Toastmasters v Košiciach.
Takmer 20 rokov sa venuje emočnej inteligencii, komunikácii, leadershipu, motivácii, asertivite a osobnému rozvoju.
Cieľ kurzu
Informovať účastníkov o nástrojoch, pomocou ktorých dokážete zmeniť všetkých päť faktorov a prekonať svoje vyhorenie.