Vierka Medňanská

Diagnostika čítania na konci prvého ročníka

Ako sa naučili vaši prváčikovia čítať? Dostať odpoveď na túto otázku pomáha diagnostika čítania na konci prvého ročníka. Ako ju realizovať?

Hry vhodné pre dvoch hráčov

Inšpirujte sa jednoduchými hrami, ktoré môžete hrať so svojím dieťaťom vo dvojici alebo ho naučíte, ako tieto hry hrať s kamarátom. 

Ako prestúpiť na inú základnú školu

Uvažujete o zmene základnej školy? Toto sú veci, ktoré musíte absolvovať. 

10 hier na detskú oslavu

Narodeninové či meninové oslavy sú pre deti silným zážitkom. Obzvlášť, ak sú na nich všetci, ktorých majú rady. Ako ich deťom ale okrem krásnej torty spestriť? Dobrou zábavou a spoločenské hry môžu byť to pravé! Nechajte sa inšpirovať naším zoznamom hier pre najmenších, no nepohrdnú nimi ani veľkáči.

Ako by sa mali učitelia pýtať, aby sa deti učili počas hodiny čo najviac?

Správne formulované otázky učiteľa sú dôležitou súčasťou učenia. Ako dokážu ovplyvniť smerovanie hodiny? 

Logopedické cvičenia - výslovnosť P

Spozorovali ste, že vaše dieťa nehovorí niektoré hlásky správne? Aj doma môžete podporiť jeho správnu výslovnosť rôznymi logopedickými cvičeniami. Dnes sa zameriame na hlásku P.

Logopedické cvičenia - výslovnosť Š

Zdá sa vám, že dieťaťu robí problémy výslovnosť hlásky Š? Vhodné logopedické cvičenia dieťa podporia v rozvoji reči a môžu takéto javy postupne odstrániť. Dnes sa zameriame problémy s hláskou Š.

Logopedické cvičenia - výslovnosť R

Ak vás trápi nesprávna výslovnosť hlásky R u vášho dieťaťa v predškolskom veku, je načase pokúsiť sa logopedickými cvičeniami tento jav odstrániť. Vhodné logopedické cvičenia so zameraním na hlásku R dieťa podporia pri jeho správnych návykoch.