Zuzana Zborayová

Pravidlá sú pre šťastie rodiny veľmi dôležité

V každej rodine existujú nejaké pravidlá, či už o tom vieme alebo nie. Niekde sú dostatočné, inde nie, aby bola rodina stabilná. Aké sú tie vaše pravidlá?

Zlaté pravidlo rodiny: Kniha pochvál, prianí a pocitov

Komunikácia je v akomkoľvek vzťahu mimoriadne dôležitá. V rodine samozrejme tiež, no nie všetci vieme vyjadriť nahlas to, čo nosíme vo svojom vnútri. Táto malá drobnosť by vám mohla pomôcť.

Naučte dieťa, čo je to pokoj

„Mamíí, mamíí!“ môj 4-ročný syn je schopný na mňa takto volať aj sto krát za minútu. A zakaždým z iného dôvodu.

Prváčikovia z pohľadu školskej psychologičky

Nástup dieťaťa do prvého ročníka je to veľká zmena pre rodičov a najmä naše deti. Dopoludňajšie hranie sa zmení na sedenie, väčšinou v tichosti a sústredenie.

Má zmysel riešiť výchovu?

Dokončila som besedu s rodičmi na tému „Prečo vychovávať deti inak?“ Prišla za mnou jedna mamička a viditeľne unavená a frustrovaná mi začala rozprávať, čo všetko z práve vypočutých odporúčaní, sa nedá použiť.

Bojujete neustále o moc? Skúste byť dôslední

Rešpektujúce pravidlá by mali byť súčasťou každej výchovy. Nie každý ich však zvláda dodržiavať.

Moje, tvoje a naše deti

Hoci na to nikto nechce myslieť, keď pred oltárom hovoríme svoje ÁNO, nie vždy sa spoločný život s partnerom vydarí. Ako môže vyzerať druhý pokus, keď sa spájajú rodiny s deťmi?

Ktorý výchovný štýl používate pri výchove svojich detí?

Existujú tri výchovné rodičovské štýly. Každý z nich má svoje typické prejavy, ale aj dôsledky na dieťa, ktoré ho ovplyvnia na celý život.