http://gdesk.hit.gemius.pl/lshitredir/id=bIfqjxSCW5iir5JNBJNm0qRvjw0GVxuO1tHY2UQfBw7.L7/fastid=imwclllnjwapzomcwmeazhzdhglo/stparam=zlphhwgtbt/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.instudy.sk/?utm_source=eduworld&utm_medium=banner&utm_content=&utm_campaign=2019_eduworld_longterm
Články: Pre študentov
O projekte

Montessori dielničky

Organizátor kurzu: Centrum Skalka, o. z.
Montessori dielničky
Pridať medzi obľúbené Obľúbené
Otvára sa podľa záujmu
Nitra
Kalvária 3
Centrum Skalka, o. z.
0 z 5
  0 ľudí hodnotilo tento kurz
Chcem hodnotiťO kurze
Poplatky
Kontakt

Obsah kurzu

Každá mladá mamička sa snaží už od narodenia svojho dieťaťa dávať mu čo najviac, vychovávať ho, formovať a zároveň rešpektovať jeho osobnosť. K tomu Vám môže byť veľmi nápomocná pedagogika Márie Montessori. Podľa Montessori, deti, aby boli šťastné a spokojné, aby fyzicky a duševne rástli, musia skúmať, poznávať, objavovať, robiť konkrétnu činnosť s konkrétnym materiálom, ktorou odpovedajú na svoju vnútornú potrebu vyvíjať sa.

Dieťa hľadá podnety pre svoj rozvoj vo svojom bezprostrednom okolí. Spontánne siaha po materiáli, ktorý zodpovedá jeho mentálnym potrebám a venuje sa činnosti, ktorá stimuluje jeho vnútorný rast. Podľa nej je úlohou rodiča alebo pedagóga dieťa sprevádzať a podporiť vo svojom vývoji, viac pozorovať ako viesť. Montessori hovorí o obdobiach zvýšenej senzitivity na podnety z okolia absorbovať a skladovať bez námahy veľké množstvo poznatkov. Keďže má každé dieťa individuálne tempo a individuálne záujmy, treba ho nechať určiť si svoje tempo a predmet záujmu.

Kurz je spojený s pobytom:

nie

Páči sa ti kurz? Povedz o kurze svojím priateľom.
Zdieľať na facebooku
 
 


Podobné kurzy