https://sk.hit.gemius.pl/lshitredir/id=16NFXWcKYQDKi_SBGPvkGKQO.D3ibVg0G859.3lDEDH.p7/fastid=cxijhwrgujskyjgrnhwhwhbiirmh/stparam=rppqqpefsr/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.gestopremesto.sk/?utm_source=eduworld&utm_medium=banner&utm_campaign=gesto-pre-rodicov-062020~gde~hlasovanie&utm_content=eduworld~titulka~branding~~
Články: Pre študentov
O projekte

Fakulta agrobiológie a potravinových zdrojov SPU

Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre

Fakulta agrobiológie a potravinových zdrojov SPU
Pridať medzi obľúbené Obľúbené
Trieda A. Hlinku 2
949 76 Nitra
Slovenská republika
037/ 641 5543
037/ 641 5496
037/ 641 5514

Zastupujete túto fakultu?
Aktualizujte Vaše údaje tu.


Profil fakulty
Programy
Kontakt

Profil fakulty

História poľnohospodárskeho vysokoškolského vzdelávania je spätá s ustanovením Slovenskej vysokej školy technickej v Bratislave v roku 1939. Vtedy bol založený aj Odbor lesníckeho a poľnohospodárskeho inžinierstva s oddeleniami lesníckeho inžinierstva a poľnohospodárskeho inžinierstva. Poľnohospodárske oddelenie otvorilo štúdium v školskom roku 1941/42.

Jedným z prvých uznesení SNR po oslobodení republiky bolo uznesenie o založení samostatnej Vysokej školy poľnohospodárskeho a lesníckeho inžinierstva v Košiciach. Oddelenie poľnohospodárskeho inžinierstva bolo transformované na Odbor poľnohospodárskeho inžinierstva. Prvým dekanom odboru bol 1. decembra 1946 menovaný prof. MVDr. Ján Hovorka. Odbor mal v tom čase 7 riadnych profesorov, 10 mimoriadnych profesorov, 5 suplentov a 5 honorovaných docentov. V novom školskom roku 1947/48 odbor poľnohospodárskeho inžinierstva už pozostával z 15 ústavov, ktoré sa zachovali až do roku 1950, keď bol odbor zmenený na Fakultu poľnohospodárskeho inžinierstva na základe Vysokoškolského zákona č. 58/50 Zb. Zákon definoval novú organizačnú jednotku na fakulte, ktorou sa stala katedra. Tak boli ustanovené 2 katedry : katedra rastlinnej produkcie a katedra živočíšnej produkcie, neskôr vznikla katedra chemicko-technologická.
Zaujala ťa táto škola? Máš na školu otázku, alebo chceš zistiť o nej viac?
Vyžiadaj si viac informácií.
  • Najrýchlejší spôsob ako kontaktovať školu
  • Všetky informácie sú zdarma

Vaše údaje

Meno*
Priezvisko*
Email*
Telefón*
Kraj
Pohlavie
Vaša otázka
Vyžiadať informácie zdarma
Vyžiadať informácie o škole
Zdieľať na facebooku