Andrea Šprochová

B. Gröhling o nástupe do školy: Pravidlá sme nastavovali na báze dobrovoľnosti

Aký bude nový školský rok? S ministrom školstva sme sa rozprávali o začiatku školského roka a pandemických opatreniach v školách.

Prečo očkovať proti covidu aj deti a tínedžerov? Rozhovor s pediatričkou Elenou Prokopovou

Od pondelka sa do čakárne na očkovanie proti ochoreniu Covid-19 môžu prihlasovať už aj deti od 12 do 15 rokov. Pediatrička Elena Prokopová, ktorá je aj členkou konzília odborníkov, v rozhovore vysvetľuje otázky rodičov.

Pediatrička Elena Prokopová: Ak by sme do škôl pustili deti, ktoré nebudú ani zaočkované, ani testované, bola by to diskriminácia očkovaných

Od pondelka sa do čakárne na očkovanie proti ochoreniu Covid-19 môžu prihlasovať už aj deti od 12 do 15 rokov. Pediatrička Elena Prokopová, hlavná odborníčka MZ SR pre všeobecnú starostlivosť o deti a dorast a tiež členka konzília odborníkov v rozhovore vysvetľuje, prečo dať zaočkovať dieťa, hoci je covidová situácia momentálne dobrá.

Šikanovanie medzi deťmi (ROZHOVOR so psychologičkou)

Ako rozpoznať šikanované dieťa? A ako môžete v prípade šikany reagovať? Aj na tieto otázky odpovedala detská psychologička Petra Arslan Šinková z projektu Nadácie Markíza Odpíšeme ti.

O obezite a nadváhe u detí s vedcom Milanom Sedliakom

Kilá navyše pribudnú ľahko aj deťom. Tento problém si však môžu niesť na svojich pleciach ako bremeno aj do dospelosti. Ako sa to stane? Čo spôsobuje nadváhu a obezitu u detí a ako sa jej vyhnúť?

Deti prilepené k obrazovkám. O dopadoch technológií na deti počas pandémie so psychologičkou Máriou Tóthovou-Šimčákovu

O dopadoch technológií na deti počas pandémie rozprávala detská psychologička Mária Tóthová Šimčáková.