Denisa Zlevská

Ne/bezpečný sex v manželstve

Dobrý sex nie je len o technike jeho prevedenia, ale súvisí so vzťahom ako celkom.

Negatívna optika

Aby sme pochopili, čo sa deje vo vzťahu teraz, potrebujeme vidieť cestu, ktorou sme sa tam dostali. To nás vedie na začiatok vzťahu, k motiváciám byť spolu, dať sa dokopy.

Vyhorenie vo vzťahu

Vyhorieť môže aj váš partnerský vzťah. Teda, aby som bola presná – vyhorieť vo vzťahu môže on i ona – niekedy spolu, niekedy iba jeden z partnerov.

Príchod detí do manželstva

Príchod dieťaťa do rodiny je určite zmenou, ktorá sa dotýka aj našich partnerských vzťahov.

Rada nie je nad zlato

Dnes by som vám rada predstavila päť nástrojov, ktorými dokážeme jeden druhému efektívne pomôcť v náročných životných situáciách tak, aby sme udržali naše vzťahové puto nepoškodené, ba čo viac – ešte ho aj posilnili.

Anonymita vo vzťahu

Stratili sme sa jeden druhému. Pod rúškom dobrých úmyslov voči deťom, rodine, domácnosti, majetku, práci, kariére sme sa jeden od druhého vzdialili. Zmysel nášho snaženia, ktorý bol na jeho začiatku – naše spoločné šťastie, sa vytratil.

Egocentrizmus - tichý zabijak

Pri príležitosti Národného týždňa manželstva prináša Vzťahovo 7-dielnu sériu článkov a podcastov, ktorej cieľom je rozvinutie tohtoročnej témy kampane: Bezpečne v manželstve. Prvou nástrahou v manželstve, o ktorej budeme hovoriť, je egocentrizmus.