Diktáty pre druhákov - Dvojhlásky

Eva Siposova

Eva Siposova

Autor materiálu
© Copyright info
materiál pre:
Základné školy
predmet:
Slovenčina
rocnik:
2. ročník ZŠ
rozsah:
0 strany

Precvičte si s druhákmi písanie dvojhlások.

 

reštaurácia, koliesko, kaviareň, vôbec, Natália, pomôcka, tieň, akvárium, Daniela, slniečko, piatak, zemiak, papier, viaže, ôsmak, galéria, hovädziu, mesiac, učenie, maliar, líščiu, kuracie, polieva, dielo, riad, čierne, krajšiu, žiarovka, skôr, zajačiu 

 

Žiaci v škole triedili starý odpad. Vierka priniesla do zberu papier. Júlia zas plný kôš plastových fliaš. Najviac starého papiera a plastov nazbierali tretiaci. Boli na prvom mieste. V lese sme videli jelene. 

 

Maliar natiera stôl. Most spája brehy rieky. Južný vietor doveje dážď. Na desiatu jedávam ovocie. Jasný mesiac svietil do oblôčka. V piatok máme sviatok. V triede sedia žiaci. V noci svietia hviezdy a mesiac. 

 

Rodičia chvália Danielku za čítanie. Potôčik Rajčianka je plytký. Po jarnom lejaku zasvieti slniečko. Vo sviatok pôjdeme pozrieť moje zajace. Silvia v lete zbierala jahôdky. Jeleň spal v tôni. Marienka položila vázu na stôl.

 

Kuriatka behajú po dvore. Kôň žerie seno. Cudzia krajina je ďaleko. Mám rada slepačiu a morčaciu polievku. Na chlieb si natriem masť. Fialka a snežienka sú kvety. Spod kôpky sena vytŕča kôl. Pôjdeš do môjho domu?