Diktáty na opakovanie učiva z 2. ročníka

Eva Siposova

Eva Siposova

Autor materiálu
© Copyright info
materiál pre:
Základné školy
predmet:
Slovenčina
rocnik:
2. ročník ZŠ
rozsah:
0 strany

Zopakujte si s druhákmi učivo z celého ročníka.

 

Slovensko je krásna krajina. Skalnaté štíty Tatier sa páčia najmä cudzincom. Dýchajú čistý vzduch a lyžujú. Obdivujú aj široké nížiny a liečivé pramene. V Bratislave sa povozia loďou po Dunaji. Navštívia botanickú záhradu. 

 

Jurko a Paťko sa hrali s kockami. Jurko staval hrady pre bojovníka. Paťko skladal tunel pre vláčik. Spolu skladali slona s chobotom. Nakoniec kocky upratali. Potom si pochutili na jablkovom koláčiku a jahodovom džúse.

 

Rada chodím k tete Danielke do Trenčína. Na dvore vždy šteká pes Dunčo. Na okne sedáva mačka Micka. Zo stajne bučí krava Malina. Na tráve sa pasie koza Líza. Často chodíme na prechádzky do okolia. Moja sesternica Janka má päť rokov.

 

Aničku bolí lýtko. Slimák sa pomaly hýbe. Lyžicou jeme polievku. Máme linajkový zošit. V mlyne sa melie múka. Deniska líže lízanku. Moja kamarátka Danka žije na dedine. Majú psa Dunča. Na nákupy chodia do Trenčína. 

 

Martin a Denis sú kamaráti. V pivnici si urobili dielničku. V Žiline si kúpili nástroje. Dva pilníky a kladivo. Potrebujú ešte nožničky a lep. Mamičke urobia k narodeninám darček. Urobíš aj ty? Otecko jej kúpil kyticu ruží. Budeme mať zákusky a malinovku.

 

Dívam sa ako Anička zručne šije. Dedko odpočíva v kútiku. Je väčší vlk alebo vĺča?  Nečmáraj po lavici! Čo máš na desiatu? Správajte sa slušne! Do školy nosím zošity a učebnice.