Diktáty pre 2. ročník - Slabiky di, ti, ni, li, de, te, ne, le

Eva Siposova

Eva Siposova

Autor materiálu
© Copyright info
materiál pre:
Základné školy
predmet:
Slovenčina
rocnik:
2. ročník ZŠ
rozsah:
0 strany

Zopakujte si s druhákmi výslovnosť a písanie slabík di, ti, ni, li, de, te, ne, le.

 

chodím, trpaslík, divina, lízanka, obletí, radnica, divadlo, hodina, ihličie, kvalita, slanina, lístie, svieti, stanica, hlina, mostík, letí, tržnica, kniha, tisíc, dedina, Danica, deti, dlaždice, baranina, chutilo, ohník, stratí, nížina, líška, pletivo

 

Ručičky na ciferníku ukazujú desať hodín. Ligotavé klince zatĺkame kladivom. Deti obdivujú hadiu kožu. Týždeň má sedem dní. V knihe listuj opatrne! Budete dnes ticho? Otec nosí tehly. V meste mi kúpili teplučké tepláky.

 

Deti idú s dedkom do dediny. Všade nájdeme dobrých ľudí. Deväťdesiat centimetrov je deväť decimetrov. Stonožka má desať párov nôh. Teta má teplý čaj. Teliatko pije tekuté mliečko. Na potôčiku sa vytvoril tenučký ľad. 

 

Nikto neodišiel bez darčekov. Maličký psík je veľký všetečník. Studnička dáva pramenitú vodu. Medovníčky mi veľmi chutili. Ďatelinka má po tri lístky. Kvietky rástli a kvitli. Vtáčiky krásne štebotali. 

 

Dívajte sa pozorne. Šípky sú liečivé plody. Čítanie máme veľmi radi. V diaľke bliká svetielko. Dievčence sa hrajú. V záhradke rastie ľalia. Zajačiky a srnky po lese utekali. Ľudia sa tešia na úrodu.