Najnovšie články

Výroky Antoina de Saint-Exupéryho o láske, priateľstve, deťoch a dospelých

Spisovateľ a letec Antoine de Saint-Exupéry písal len o tom, čo skutočne cítil, čo si naozaj myslel, čo prežíval celým svojím srdcom. Ľudia doteraz veľmi radi čítajú nielen jeho Malého princa, ale aj výroky, ktoré mnohým denne dávajú silu a optimizmus.

Čo je to sabatikal a prečo by ste ho mohli potrebovať?

Čoraz častejšie sa stretávame s tým, že ľudia sa cítia po pár rokoch vo firmách vyhorení a robia radikálne kroky, napríklad podajú výpoveď a úplne zmenia oblasť, v ktorej pôsobia. Sabatikal je príležitosť, ktorá ľuďom pomáha opäť načerpať nové sily.

Spoznajte nástroje pre dosiahnutie emocionálnej pohody

Byť človekom z väčšej časti znamená mať výzvy a problémy, všetko je však o tom, ako sa vysporiadate s týmito problémami, a to určuje vašu emocionálnu pohodu. 

Viacerí bratislavskí starostovia označili návrhy vlády za nezodpovedné

Viacerí bratislavskí starostovia vnímajú aktuálne návrhy vlády za nezodpovedné a populistické, ktoré škodia samosprávam, a teda aj obyvateľom.

Deutsche Schule Bratislava má nové priestory na Kramároch

Deutsche Schule Bratislava, ktorá vzdeláva deti a študentov od roku 2005, sa sťahuje do svojich nových priestorov na Bárdošovej ulici v Novom Meste. Investícia do budovy na Kramároch dosiahla 13 miliónov eur.

Polícia: Zamestnankyňa materskej školy v Prešove počas pracovného času nafúkala

Z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, ktorého sa mala dopustiť počas pracovného času v utorok (17. 5.), polícia obvinila 39-ročnú Prešovčanku, učiteľku materskej školy.

Samosprávy či školy môžu získať na projekty spolupráce s Maďarskom do 50.000 eu

Miestne samosprávy, školy, cirkvi aj neziskové organizácie môžu žiadať o finančný príspevok z Fondu malých projektov v rámci Programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Maďarsko. Jeden projekt má šancu získať od 20.000 do 50.000 eur.

Najlepšie samoupokojujúce techniky a stratégie pre deti i dospelých

Sebaupokojenie je stratégia emocionálnej regulácie, ktorá sa používa na znovuzískanie rovnováhy po rozrušujúcej udalosti. Využiť ju môžete kedykoľvek.