Najnovšie články

Nitrianske univerzitné dni ponúknu desiatky podujatí

Druhá polovica apríla a začiatok mája bude v Nitre patriť vysokoškolákom. V poradí 22. ročník Nitrianskych univerzitných dní (NUD) ponúkne podľa organizátorov 50 podujatí.

Digitvor TABI učí deti o peniazoch unikátnym spôsobom

Medzinárodné testovania opakovane ukazujú, že slovenské deti sa so svojimi vedomosťami o financiách nachádzajú pod priemerom európskych krajín. Inovatívna banková aplikácia Tabi deti vzdeláva o peniazoch spôsobom, ktorý je im blízky.

Ministerstvo školstva poskytne vysokým školám financie na bezpečnostné audity

Na vysokých školách sa majú zrealizovať bezpečnostné audity. Finančné prostriedky im na to poskytne Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže (MŠVVaM) SR. Verejné vysoké školy dostanú celkovo jeden milión eur, pre súkromné vysoké školy a Slovenskú zdravotnícku univerzitu (SZU) je vyčlenených 70.000 eur.

Ako zvýšiť koordináciu medzi ľavou a pravou hemisférou a jej dôležitosť v detstve

Spolupráca medzi ľavou a pravou hemisférou je nevyhnutná na to, aby sme sa lepšie učili, fungovali inteligentnejšie a zdokonalili sa v čomkoľvek.

T. Drucker: Študenti nedostatkových profesií môžu získať štipendium na tri roky

Budúci študenti, ktorí sa rozhodnú študovať nedostatkové profesie na vysokých školách (VŠ), môžu získať štipendium 16.500 eur na tri roky.

Zranilo sa alebo ochorelo vaše dieťa v zahraničí? Na toto sa môžete spoľahnúť

Nezanedbajte cestovné poistenie pre vaše dieťa. Nielen, že zaistí preplatenie liečebných nákladov pri zdravotných komplikáciách, ale poisťovňa môže zaplatiť aj vašu návštevu hospitalizovaného dieťaťa v zahraničí.

Ako vysvetliť deťom význam kresťanskej Veľkej noci?

Medzi hľadaním vajíčok a čokoládou je ľahké prehliadnuť skutočný význam Veľkej noci. Podobne ako Vianoce, aj Veľká noc stratila v populárnej kultúre veľa zo svojho náboženského významu.

ŠŠI: Vysoká absencia žiakov má priamy vplyv na ich vzdelávacie výsledky

Vysoká absencia žiakov negatívne vplýva na ich vzdelávacie výsledky. Ukázali to zistenia Štátnej školskej inšpekcie (ŠŠI). V poslednom období výrazne narastá percento menej úspešných žiakov, ktorí nepochádzajú zo sociálne znevýhodneného prostredia a marginalizovaných rómskych komunít.