Najnovšie články

Počet sexuálnych predátorov obťažujúcich deti na internete rastie. Ako ich ochrániť?

Ako ochrániť deti pred sexuálnym zneužívaním v online svete? Naším hosťom je Roman Abrahám, výkonný riaditeľ OZ Ochráň ma a bývalý vyšetrovateľ so špecializáciou na detskú pornografiu.

5 tipov, ako si nevytvárať domnienky

Veľa nepríjemných situácií, ktoré prežívame v našom živote, pochádza často z toho, že si vytvárame domnienky a berieme si všetko osobne. Ako sa od domnienok oslobodiť?

J. Híveš: STU obstála v rámci hodnotenia kvality vedeckých výstupov veľmi dobre

Slovenská technická univerzita (STU) v Bratislave obstála v rámci nezávislého hodnotenia kvality vedeckých výstupov veľmi dobre.

Nadácia Pontis spúšťa program pre začínajúce aj etablované občianske organizácie

Nadácia Pontis spúšťa program Impact Lab, v ktorom ponúka príležitosť pre 70 začínajúcich aj etablovaných občianskych organizácií. Počas troch rokov im vďaka európskej podpore prerozdelí 2,2 milióna eur.

Prečo je dobré nechať dieťa, aby sa pravidelne nudilo?

V súčasných spoločenských štandardoch má nuda zlú povesť. Mnohí rodičia nechcú ani len počuť o tom, aby sa ich dieťa aspoň pár minút denne nudilo. Ale čo ak práve toto nie je ten najlepší prístup? Čo ak práve nuda je kľúčom k zdravšiemu vývoju detí?

Navštevuje vaše dieťa deviaty alebo ôsmy ročník? Ja čas rozhodnúť sa.

Správny výber strednej školy predurčuje optimálne smerovanie študenta v ďalšom vzdelávaní. Tiež to veľa znamená pre nastavenie budúcej kariéry. Ak nezvažujete gymnázium, stredná odborná škola so zameraním na obchod a služby prípadne obchodná akadémia je výborným rozhodnutím. Absolvent má v rukách remeslo a možnosti ďalšej realizácie. Efektívnou nadstavbou je vybrať si strednú školu zapojenú do duálneho vzdelávania.

ZMOS: Novela školského zákona spôsobí samosprávam existenčné problémy

Schválenie novely školského zákona v Národnej rade SR spôsobí podľa Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) samosprávam existenčné problémy so zabezpečením funkčnosti materských aj základných škôl.

Horecký: Testovanie piatakov sa zrušilo z viacerých dôvodov

Testovanie piatakov sa podľa dočasne povereného ministra školstva, vedy, výskumu a športu Jána Horeckého zrušilo z niekoľkých dôvodov.