Najnovšie články

4 tipy pre lepšie manželstvo

Ak chceme mať kvalitné manželstvo, z ktorého budeme mať obaja radosť, je potrebné na tom pracovať. Všetko, čo za niečo stojí, niečo stojí. Investícia do dobrého vzťahu však stojí za to. Na to, aby vzťah prestal fungovať, stačí jeden. Na to, aby sme mali vzťah, ktorý stojí za to, je potrebné úsilie oboch.

Zabudnime na to, že všetci musia mať jednotky. Deti musíme učiť základné zručnosti, tvrdia Berovci, učitelia s 30-ročnou praxou

Každý druhý tínedžer tvrdí, že chce byť influencer. Asi sa niekde stala chyba. Manželia Berovci, učitelia s viac ako 30-ročnou praxou, hovoria, že deti musíme v škole učiť, ako uvažovať o kariére a tom, čo chcú v živote robiť.

Maturanti v nasledujúcich dňoch absolvujú internú časť maturitnej skúšky

Maturanti v nasledujúcich dňoch absolvujú internú časť maturitnej skúšky. Ústna časť "skúšky dospelosti" sa na jednotlivých stredných školách uskutoční v termíne od 20. mája do 7. júna.

Polovica mladých ľudí z detských domovov má problém udržať si prácu

Len 800 eur v hrubom. Toľko podľa portálu platy.sk zarába v priemere kvetinár, kaderníčka, kuchár, cukrár, upratovačka alebo čašník. Ide zároveň aj o najbežnejšie povolania, ktoré si vyberajú mladí dospelí vyrastajúci v ústavnej starostlivosti. Na druhej strane, podľa údajov Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR z roku 2023, je viac než polovica mladých z detských domovov bez práce alebo pracuje príležitostne.

Rezort školstva zaslal školám odporúčania „Ako komunikovať so žiakmi o aktuálnej situácii?“

Dianie v spoločnosti vnímajú aj deti a mladí v našich školách. Ministerstvo školstva preto ešte vo štvrtok 16.5. zaslalo školám krátke odporúčania, ako môžu učitelia komunikovať v aktuálnej situácii so žiakmi. Na priložených odkazoch sa nachádzajú odporúčané materiály na podporu a odborné postupy v krízových situáciách.

Zvýšia sa finančné prostriedky určené na pomoc a podporu deťom a žiakom

Rezort školstva v nadchádzajúcom školskom roku 2024/2025 zvýši finančné prostriedky určené na pomoc a podporu deťom a žiakom.

Psychologička: Dospelí by pri záťažových situáciách mali zachovať pokoj

Dospelí by pri záťažových situáciách mali zachovať pokoj a rozvahu. Reakcie učiteľov a rodičov totiž priamo ovplyvňujú vnímanie detí. Je preto potrebné, aby dospelí najskôr upokojili seba, a tým aj pomohli deťom.

Hanbí sa vaše dieťa? Takto mu pomôžete a podporíte ho

Hanblivosť sa stáva problémom, keď robí vaše deti nešťastnými alebo sa stáva prekážkou v ich živote, osobnostnom raste.