Najnovšie články

Tri stratégie, ktoré pomáhajú učiteľom cítiť sa v práci lepšie

Nie je to nič neobvyklé, že učitelia sa často cítia unavení, vyčerpaní, strácajú nádej, že sa situácia zlepší. No aj napriek tomu to nevzdávajú, sú oddaní svojej práci a žiakom. Aby čo najdlhšie zostávali v pozitívnom emocionálnom nasadení, potrebujú vedieť, ako si dobiť baterky. Pomôcť im môžu nasledujúce stratégie.

Pravidlá slušného správania, na ktoré v dnešnej dobe mnohí zabúdajú

Pravidlá slušného správania sú potrebné v každej dobe. Tá dnešná nie je výnimkou. Spoločenský protokol nám udáva pravidlá, ako sa správať v určitých situáciách, no často na ne zabúdame a potom sa nevieme zachovať správne. Doba sa mení, a tak sa menia aj určité pravidlá.

Ako zvládnuť pobyt dieťaťa v nemocnici bez traumy?

Pobyt v nemocnici môže byť pre dieťa negatívnou skúsenosťou, ktorá môže ovplyvniť aj ďalšie jeho návštevy u lekárov a správanie. Pomôžte preto dieťaťu, aby v tomto čase zažívalo čo najmenší strach a nemalo z nemocničného prostredia traumu.

Prečo sa ľudia niekedy cítia bezcenní?

Sebaúcta a sebadôvera v priebehu nášho života stúpa a klesá a často je ovplyvnená okolnosťami, s ktorými sa musíme vyrovnať. Niektoré okolnosti v živote v nás môžu vyvolávať pocit bezcennosti. Ktoré to sú?

NRSR: Rodičia by pri tzv. krúžkovnom mali mať voľnejší režim

Pri tzv. krúžkovnom by sa mal zvoľniť režim pre rodičov. Úpravu zákona o financovaní voľného času dieťaťa z dielne poslanca OĽANO Milana Vetráka v stredu posunulo plénum parlamentu do druhého čítania. Rovnako by mal návrh nastaviť aj vhodnejší postup postihovania záškoláctva žiakov.

Ako trénovať trpezlivosť?

Trpezlivosť potrebujeme všade. V škole, na pracovisku, v spoločnosti ľudí, pri šoférovaní, pri riešení problémov, v domácnosti, pri výchove detí, pri nákupoch...Trpezlivosť nám prináša veľa výhod. Ako ju správne trénovať?

B. Gröhling vyzval vládu, aby pre energetickú krízu nezatvárala školy

Exminister školstva a podpredseda strany SaS Branislav Gröhling vyzval vládu, aby v súvislosti so zvýšenými cenami energií nezatvárala školy. Kabinet by podľa neho mal mať na zreteli najmä vzdelanie detí.