Najnovšie články

Jesenná zábava na zámku Schloss Hof

Jesenné zámocké záhrady prinášajú nádhernú paletu farieb a spolu s nimi aj rozmanitú programovú ponuku. Nechajte sa očariť skvelými výstavami, vystúpeniami umelcov a remeselníkov.

Slovenská republika pokračuje aj v programe CEEPUS IV

Slovenská republika sa svojím podpisom oficiálne pripojila k pokračovaniu Stredoeurópskeho výmenného programu pre univerzitné štúdiá (CEEPUS IV). Ten podporuje akademické mobility aktuálne v 17 európskych krajinách a umožňuje rozvíjať spoluprácu slovenských a zahraničných vysokých škôl.

M. Fedák: Slovensko bude mať po prvýkrát záväzný kódex vedeckej integrity a etiky

Kódex vedeckej integrity a etiky na Slovensku bude zásadným spôsobom riešiť otázky etiky v akademickom prostredí vrátane plagiátorstva, obťažovania či bossingu.

Trnava bude mať ako prvá na Slovensku obnovené všetky školské dvory

V budúcom roku sa chce mesto Trnava pustiť do obnovy školských dvorov na dvoch svojich základných školách (ZŠ). Má záujem získať na tento účel prostriedky z európskych fondov, poslanci mestského zastupiteľstva odsúhlasili na septembrovej schôdzi spolufinancovanie obnovy v celkovej výške viac ako 500.000 eur.

Ukázať svoje emócie nie je znakom slabosti

Veľa ľudí má problém vyjadrovať svoje emócie, no ich prejavovanie nám môže v mnohom pomôcť.

Ocenili osobnosti v oblasti sociálnej pomoci a starostlivosti o deti

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR opäť ocenilo osobnosti, ktoré sa angažujú v oblasti sociálnej pomoci. Laureáti si zo slávnostného galavečera odniesli ocenenie za sociálny čin roka a za významnú pomoc rodinám v roku 2022. Ocenenie Sociálny čin roka je symbolom jednej z najkrajších a najdôležitejších hodnôt našej spoločnosti – solidarita a sociálna zodpovednosť.

P. Balík: Príspevok na nový počítač či tablet pre niektorých žiakov mešká

Finančný príspevok na nákup nového počítača či tabletu pre niektorých žiakov mešká. Ide o žiakov, ktorí patria do domácností s príjmom neprekračujúcim 60 percent mediánu príjmu.