Články: Pre študentov
O projekte

Maliarske sympózium Štiavnické bane 14.-19.7. 2015 - maľovanie pre každého

Organizátor kurzu: Združenie pre integrálne vzdelávanie
Maliarske sympózium Štiavnické bane 14.-19.7. 2015 - maľovanie pre každého
Pridať medzi obľúbené Obľúbené
14.07.2015 - 19.07.2015
Štiavnické Bane
Štiavnické Bane 117
Pripravujeme na júl 2016.
Prihlás sa
0 z 5
  0 ľudí hodnotilo tento kurz
Chcem hodnotiťO kurze
Klienti
Objednávka
Kontakt

Obsah kurzu

Ubytovanie s plnou penziou: v priestrannej chate Assisi v dvojposteľových izbách, väčšinou s balkónmi s výhľadom na jazero a prekrásnu prírodu v centre malebnej obce Štiavnické bane.

Program sympózia
Utorok 14.7.
- príchod účastníkov a večeraVečerný program: otvorenie sympózia o 19.00 hod.Prednáška - Úvod do krajinomaľby, krajinomaľba ako žáner, jej vznik a historický vývoj, spôsoby, techniky, materiály, maľba v plenéri. Akad. mal. Blažej Mikuš Streda 15.7.Ranné inštrukcie k celodennej maľbe.Kurz kreativity pre začiatočníkov, po ňom spoločná vychádzka do krajiny a voľná tvorba.Večerný program: konzultácie k prácam, rady lektorov.Prednáška - Obec a okolie Štiavnických baní, tajchy v okolí - Bakomi, Vindšachtské, Evičkino jazero a Richava, maliari a krajinári Štiavnických vrchov. PhDr. Bohumír Bachratý Štvrtok 16.7.Ranné inštrukcie a prednáška o farbách, kompozícii a technikách maľby.Voľná tvorba.Pre záujemcov výlet do Sv. Antona, múzeum, park, s možnosťou kresby. Večerný program: konzultácie k prácam, rady lektorov.Prednáška - Farby, tvary, vibrácie a ich pôsobenie na človeka, umenie a jeho význam pre duševný a duchovný rozvoj človeka.Ing. Iveta Slobodníková, absolventa štúdia maľby VŠVÚ Bratislava Piatok 17.7.Ranné inštrukcie a rady k maľbe, kompozícii, kresbe a maľbe mestských scenérií.Maľovanie priamo v meste Banská Štiavnica a v arboréte. Voľná tvorba.Večerný program: konzultácie k prácam, rady lektorov.Prednáška - Moderná krajinomaľba na Slovensku, krajinomaľba dnes.
PhDr. Bohumír Bachratý Sobota 18.7.Ranné inštrukcie a voľná tvorba.Pre záujemcov výlet s možnosťou kreslenia, obec Ilija, kostolík sv. Egídia, Počúvadlo. Večerný program: konzultácie k prácam, rady lektorov, spoločenský večer, rozpravy o umení, posedenie v kolibe. Spoločenský večer: Zábavná, zážitková, skupinová arteterapia - s hudbou maľujeme a skladáme spoločný obraz sympózia. Pre záujemcov, ostatní môžu pozorovať a tešiť sa so skupinou :-) Nedeľa 19.7.Ranné inštrukcie k dokončeniu prác, inštalácia výstavy v miestnom kultúrnom stredisku.
Poobede vernisáž s odovzdaním diplomov a slávnostným ukončením sympózia, hudobný program - operná speváčka Perla Voberová a ďalší hostia. Program je dobrovoľný a obohatený pre záujemcov aj o ranné a večerné cvičenia a meditácie v prírode, prednášky Ivety Slobodníkovej na témy Modrá planéta - energie prírody a živlov, sila prírody a tohto krásneho miesta, význam meditácie pre zdravie, praktické cvičenia a konzultácie, posedenia pri ohni v kolibe. Ponúkaný jedálniček doplníme o čerstvé šaláty, dobré víno a jednohubky - pripravujú lektori a dobrovoľníci :-)

DOPLŇUJÚCE INFORMÁCIE A PRIHLASOVANIE: http://www.ziv.sk/maliarske-sympozium-stiavnicke-bane-jul-2015.html

Cieľ kurzu

Srdečne pozývame všetkých záujemcov o maľovanie, kreslenie, krásu a umenie - pokročilých aj úplných začiatočníkov - na 2. ročník MALIARSKEHO SYMPÓZIA - pobytový 5-dňový kurz v Štiavnických baniach.

Poďte s nami maľovať a zažijete atmosféru plnú pohody a umenia, plenérovú maľbu spolu s maliarmi v srdci Slovenska. Nádherné prírodné a výtvarne zaujímavé prostredie, tajchy, kúpanie, návštevy múzeí a galérií, relaxačné cvičenie a meditácie v prírode. Bohatý program, profesionálni, skúsení lektori, vernisáž s hudobným programom.


Čo všetko nás čaká:

. Maľovanie v prírode, v obci Štiavnické bane a okolí, v historických častiach mesta Banská Štiavnica a v arboréte
. Kurz kreativity, kurz kresby a maľby krajiny, úvod do plenérovej maľby a voľná tvorba
. Odborné prednášky o umení, večerný program, relaxačné cvičenia a meditácie
. Pestrý kultúrny program, výlety za kultúrnymi pamiatkami, návšteva galérií
. Sympózium ukončené výstavou s vernisážou, hosť operná speváčka Perla Voberová
. Individuálne vedenie profesionálnych výtvarníkov, večerné rady a konzultácie k prácam, rozpravy o maľovaní a umení

Cieľová skupina

Najmä pre záujemcov o maľovanie a umenie, ale aj pre všetkých milovníkov umenia a prírody.
Pre začínajúcich bez predošlých skúseností, aj pre pokročilých.

Odborný garant:

kunsthistorik PhDr. Bohumír Bachratý

Lektori:

akad. maliari Iveta Slobodníková, Blažej Mikuš a Dušan Sekela

Osvedčenie:

VŠVÚ v Bratislave

Kurz je spojený s pobytom:

áno

Zaujal ťa kurz? Máš na organizátora otázku, alebo chceš zistiť o ňom viac? Vyžiadaj si viac informácií.
  • Najrýchlejší spôsob ako kontaktovať organizátora
  • Všetky informácie sú zdarma

Vaše údaje

Meno*
Priezvisko*
Email*
Telefón*
Kraj
Pohlavie
Vaša otázka
Vyžiadať informácie zdarma
Vyžiadať informácie o kurze
Páči sa ti kurz? Povedz o kurze svojím priateľom.
Zdieľať na facebooku
 
 


Podobné kurzy

Ďalšie ponuky organizátora
Kurzy pre dospelých
 
Kurz výroby šperkov technikou tiffany
0 hodnotení

Výroba šperkov z polodrahokamov s umeleckou technikou tiffany, ktorú sa môže naučiť každý pod odborným vedením lektorky. Môžete si vyrobiť vlastný prívesok, náušnice, prsten, či sponu do vlasov...

Združenie pre integrálne vzdelávanie
HARMONIZAČNÝ VÍKEND S MODROU PLANÉTOU
0 hodnotení

Intenzívny meditačný víkend plný meditácií a workshopov, s workshopom maľovania, spevu, arteterapie, interaktívnym koncertom. Rozprávanie o vesmíre a Ranné a večerné cvičenia s hudbou. Jedinečný..

Združenie pre integrálne vzdelávanie
Umením k harmónii - intenzívny víkendový kurz maľovania
0 hodnotení

Intenzívny víkendový kurz pre náročnejších. Je určený širokej verejnosti, každému, kto sa chce naučiť základy výtvarnej tvorby a rozvíjať svoj talent pod individuálnym, profesionálnym vedením, pre..

Združenie pre integrálne vzdelávanie
Zobratiť všetky...