Články: Pre študentov
O projekte

MPH & MHA

Organizátor kurzu: Mondo International Academy
MPH & MHA
Pridať medzi obľúbené Obľúbené
06.04.2018 - 10.04.2020
Bratislava
Záhradnícka 60
Mondo International Academy
Program sa uskutočňuje externou formou
Prihlás sa
0 z 5
  0 ľudí hodnotilo tento kurz
Chcem hodnotiťO kurze
Objednávka
Kontakt

Obsah kurzu

MPH & MHA  Master of Public Health & Master of Health Administration MPH/MHA Master of Public Health & Master of Health Administration, sú študijné programy určené pre študentov, ktorí sa venujú praxi v oblasti zdravotníckych služieb. Úlohou programu je rozvoj manažérov zdravotnej starostlivosti, ktorí zabezpečia vedenie zdravotníckych inštitúcií a organizácií  na základe pevného záväzku k verejnému zdraviu, etike, integrite a kvalite poskytovaných služieb.Absolventi preukážu schopnosť zavádzať inovatívne spôsoby realizovania potrieb zdravotnej starostlivosti v rôznorodej spoločnosti.MPH/MHA Master of Public Health & Master of Health Administration vzdelanie sa v zdravotníctve alebo manažmente zdravotnej starostlivosti považuje za štandardnú požiadavku pre profesionálov, ktorí chcú pracovať v tejto oblasti.Poskytované študijné programy v tejto oblasti sú:
  • Master of Health Administration (MHA) – pre profesionálov, ktorí majú záujem o manažérske alebo vrcholové administratívne pozície v rámci jednotlivých zdravotníckych zariadení.
  • Master of Public Health (MPH) – pre profesionálov, ktorí majú záujem o vrcholové pozície v rámci štátnej správy.
Vzdelávacie programy MPH a MHA ponúkajú náhľad do systému zdravotníctva, štruktúry mechanizmu organizácie, práva a politiky. Okrem toho študenti získajú vedomosti o:
  • toku informácií medzi zdravotníckymi organizáciami
  • požiadavkách na štatistické reporty a rozhodovacích procesoch
Navyše využitím výsledkov najnovšieho vedeckého vývoja budú schopní aplikovať aktuálne teórie manažmentu a dohliadať na funkcie vzťahujúce sa na manažment informačných systémov, ekonomiky, poistenia a štatistické reportingové aktivity.Absolventi nadobudnú vedomosti v oblasti Strategického plánovania zdravotníckeho zariadenia, Finančného riadenia zdravotníckych zariadení alebo poznaní  Prevádzkového riadenia zdravotníckych zariadení, Podpory zmeny v zdravotníctve a sociálnej starostlivosti alebo poznaní Súčasných problémov v zdravotníctve a sociálnej starostlivosti.

Cieľová skupina

Štúdium je vhodné pre: Absolventov VŠ s ukončeným I. alebo II. stupňom vzdelania so zameraním – zdravotníctvoDĺžka štúdia je 18-24 mesiacov. Študenti odovzdávajú diplomovú prácu alebo výskumný projekt na zvolenú tému z oblasti zdravotníctva.

Osvedčenie:

Diplom

Kurz je spojený s pobytom:

nie

Zaujal ťa kurz? Máš na organizátora otázku, alebo chceš zistiť o ňom viac? Vyžiadaj si viac informácií.
  • Najrýchlejší spôsob ako kontaktovať organizátora
  • Všetky informácie sú zdarma

Vaše údaje

Meno*
Priezvisko*
Email*
Telefón*
Kraj
Pohlavie
Vaša otázka
Vyžiadať informácie zdarma
Vyžiadať informácie o kurze
Páči sa ti kurz? Povedz o kurze svojím priateľom.
Zdieľať na facebooku
 
 


Podobné kurzy
MPH & MHA
Mondo International Academy

Ďalšie ponuky organizátora
Kurzy pre dospelých
Kurzy pre deti
 
Účtovníctvo v praxi
0 hodnotení

Účtovník – Akreditovaný program Akreditovaný program účtovník je programom, ktorý ponúka účastníkom komplexné znalosti v oblasti účtovníctva. Svojim jedinečným, logicky usporiadaným obsahom..

Mondo International Academy
Strategický manažment ľudských zdrojov
0 hodnotení

Strategický manažment ľudských zdrojov (angl. Strategic Human Resource Management) zahrňuje poznatky, ktoré potrebuje manažér na to, aby mohol svoju prácu vykonávať efektívne a to bez ohľadu na to,..

Mondo International Academy
Lobing
0 hodnotení

Profesionálny lobing je jedným z nástrojov vplyvu súkromného, ale aj verejného, či občianskeho (tretieho) sektora na konkrétne verejné inštitúcie, čím sa napĺňa jeden zo základných princípov každej..

Mondo International Academy
Zobratiť všetky...