V budove PaSA v Bratislave plánujú otvoriť materskú školu

V bratislavskej Dúbravke by mala onedlho pribudnúť ďalšia materská škola. V rámci Slovenska pôjde o jedinečnosť.
V bratislavskej Dúbravke by mala onedlho pribudnúť ďalšia materská škola. V rámci Slovenska pôjde o jedinečnosť. / Foto: FB PaSA Bullova

27.2.2017

Bratislava 27. februára (TASR) – V bratislavskej Dúbravke by mala onedlho pribudnúť ďalšia materská škola. Otvoriť ju plánujú v budove Pedagogickej a sociálnej akadémie (PaSA) na Bullovej ulici. V rámci Slovenska pôjde o jedinečnosť, pretože stredná pedagogická škola bude mať stredisko odbornej praxe priamo vo svojom sídle. Otvorenie škôlky so štyrmi triedami pre 80 detí je plánované v septembri tohto roka. Pre TASR to uviedla riaditeľka PaSA Galina Šimončičová.
"Na prízemí budovy už máme na to určené priestory. Vypracovaná je projektová dokumentácia a máme aj stavebné povolenie. Dostali sme podporu od nášho zriaďovateľa Bratislavského samosprávneho kraja, ktorý financuje rekonštrukciu priestorov," priblížila riaditeľka. Momentálne prebieha verejné obstarávanie na zhotoviteľa prác. Zriaďovateľom materskej školy bude mestská časť Dúbravka.
Šimončičová tvrdí, že to bude unikátna záležitosť, pretože ich študenti v odbore učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo budú mať priamo v budove školy svoje stredisko odbornej praxe. "Nebudú sa musieť presúvať na iné materské školy, čo je, samozrejme, oveľa výhodnejšie. Učiteľkám v škôlke budú vždy nápomocní naši študenti," povedala riaditeľka.
PaSA chce materskej škole ponúknuť, naopak, svoje priestory na výučbu výtvarnej, hudobnej či telesnej výchovy. V škôlke by mohli byť umiestnené aj deti s vývinovými poruchami a praxovať by tu tak mohli aj študenti z odboru pedagogické lýceum (pedagogický asistent) prípadne vychovávateľsko-opatrovateľská činnosť. "Chceme, aby sa všetky naše študijné odbory mohli v tejto škôlke realizovať, a naopak, aby deti mohli prísť do priestorov našej školy. Videli sme to v Rakúsku a veľmi sa nám to zapáčilo. Na Slovensku je to unikátne," uviedla zástupkyňa riaditeľky PaSA Viera Lojová.
Škola chce v budúcnosti vytvoriť priestor aj pre denný stacionár, ktorý by slúžil aktívnym seniorom. "Už teraz robíme workshopy s dôchodcami a sú vydarené. Nevyhýbame sa nikomu, zdravým, chorým deťom, ale ani seniorom," podotkla Lojová.

Zdieľať na facebooku